• YARIM ALTIN
  1.460,40
  % -2,49
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8187
  % -0,74
 • € EURO
  9,3602
  % -0,39
 • £ POUND
  10,4091
  % -1,19
 • ¥ YUAN
  1,1890
  % -0,71
 • РУБ RUBLE
  0,1027
  % -1,28
 • BITCOIN
  133341,196
  % -1,51
 • BIST 100
  1.328,73
  % -1,02

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir?

Garanti Bankasının müşterilerine vermiş olduğu hizmetlerden biri olan Avans Hesabı sayesinde, kredili mevduat hesabınızda bakiyeniz olmasa bile kullanmaya devam etmektesiniz. Bu yazımızda, Garanti Bankası tarafından ”Hesabınızda her zaman para olsun ” sloganı ile hizmete sunulan Avans hesabı hakkında bilgiler vereceğiz.

Vadesiz hesabınıza bağlı olarak verilen bu hizmette, vadesiz hesabınızda para olmadığı zamanlarda bile avans hesabı sayesinde günün her saatinde Paracard’ınızı kullanarak nakit çekimi yapabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hesabınızda bakiyeniz olmasa bile avans hesabı kullanarak EFT, Havale ödemeleri yapabilir, elektrik, doğal gaz, internet, telefon faturalarınızı ödeyebilir veya otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Avans hesabınız, eksi iken girecek yeni para girişlerinde, hesap otomatik olarak borcunuzu kapatacaktır. Böylece bankaya gitmeye gerek kalmadan borcunuz ödemiş olacaksınız.

Ay içinde kullandığınız kredinin faizi bir sonraki ay hesabınızdan otomatik olarak çekilen Avans Hesapta, Garanti Bankasına taahhüt etmiş olduğunuz ödeme gününde borcunuzu ödemediğiniz zaman, kartın kullanımı engellenecektir. Ne zaman borç ödenirse, Avans hesabı otomatik olarak tekrar açılacaktır. Kredi kartından nakit çekmeye göre daha avantajlı olan Avans hesap limitini, Garanti Bankası müşterisinin gelir durumuna göre belirlemektedir.

garanti avans hesap

Düzenli ödeme yapan müşterilerinin talimatı üzerinde de avans hesap limiti artırılmaktadır. Garanti Bankası Avans Hesap başvuruları en geç 5 iş günü içerisinde sonuçlanıp, müşterilere bilgi verilmektedir. Eğer ki avans hesabınız onaylanırsa Garanti Bankası şubelerine nüfus cüzdanı ve gelir belgeniz ile gidilerek ilgili belgeleri imzalamanız yeterli olacaktır.

Garanti Bankası avans hesabında, kullanılan eksi bakiyenin kullanıldığı süre zarfına kadar faiz ödemesi yapılmaktadır. Yani kullanılan eksi bakiye aylık olarak değil, paranın kullanıldığı süre kadar faiz işlemi uygulanmaktadır. Garanti Bankasının, avans hesabı için uyguladığı faiz oranı aylık %2.02’dir. Şöyle bir hesap yaparsak ki 100 TL’nin günlük faizi 8 kuruş olup aylık 24 TL’ye gelmektedir. Son olarak Avans hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza yapılan para girişleri 1 iş günü sonra yansıyacak şekilde faiz hesaplanmaktadır.