• YARIM ALTIN
  1.487,80
  % -0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8697
  % -0,04
 • € EURO
  9,3758
  % -0,16
 • £ POUND
  10,5429
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  1,1971
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1041
  % 0,03
 • BITCOIN
  135036,158
  % -10,27
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Başımıza her an her şey gelebilir ve hesabınızda nakit yapıda para tanımlaması bulunmadığı durumlarda acil olarak beliren nakit gereksiniminizi karşılayabilmek için İş Bankası tarafından geliştirilmiş olan oldukça işlevsel bir ürün bulunmakta; İş Bankası Ek Hesap!

Değişim göstermiş olan yaşam koşulları karşısında elde edilen gelir nicelikleri ile geçim sürdürebilmek neredeyse olanaksız. Çoğumuz kredi ya da kredi kartlarına bağımlılıkla yaşantımızı devam ettiriyoruz. Acil olarak ortaya çıkan nakit gereksinimlerinde ise durum daha da zorlaşıyor. Artık eskisi gibi eşten dosttan da borç alabilmek mümkün olmuyor. Çünkü hemen hemen herkesin ödemesi gereken borç taksitleri oluyor. Sorunu kısa sürede çözebilmek için genellikle başvurulan yöntem nakit avans kullanmak oluyor.

Fakat nakit avans bir hayli maliyetli bir yoldur. Üstelik geri ödeme sürecinde karşılaşılan faiz oranları da oldukça yüksek rakamları yansıtmakta. İş bankasının geliştirmiş olduğu Ek Hesap sistemi; yaygın olarak başvurulmakta olunan nakit avanstan çok daha avantajlı. Talep edilmekte olan faiz oranları %1.90 ila %2.02 civarında tutuluyor.

İş Bankası Ek Hesabın Özellikleri

 • İş Bankası Ek Hesap; banka sisteminde var olan vadesiz hesabınıza belirli limitler dâhilinde kredi tanımlamasında bulunmaktadır. Uygulanmakta olan bu sistem sayesinde; hesabınızda kullanılabilecek bakiye limiti görülmediğinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün.
 • İş Bankası Ek Hesap; hesabınıza tanımlanmış olan kredi limiti üzerinden havale, EFT ya da swift gibi transfer bazlı işlemleri gerçekleştirebilmenize olanak tanımaktadır.
 • İş Bankası Ek Hesap üzerinden fatura ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bilhassa ayın son günlerine doğru nakit sıkıntısı yaşanır. Bu dönemlerde ödenmemiş olan faturalarınızı İş Bankası Ek Hesap ile ödeyerek gecikme işlemine tabii tutulmazsınız.

İş Bankası Ek Hesaba Nasıl Başvurulur?

İş Bankası Ek Hesap’a başvuru gerçekleştirebilmek için; bankanın mevcut şubelerine gidebilir ya da internet bankacılığı sistemine giriş sağlayabilirsiniz. Fakat ek hesap uygulaması kredi ürünlerinden biri olarak yer almakta olduğu için; banka başvurunuzu onaylamadan önce kredi risk değerlendirmesi gerçekleştirecektir. Bu değerlendirme süreci ortalama olarak 3 iş günü sürmektedir. Başvuru esnasında; kimlik fotokopinizi, ikamet belgenizi ve gelir beyanınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

İş Bankası ek hesap faiz hesaplamasına gelirsek, 1000 TL kullanmanız halinde ödeyeceğini tutar bir aylık için 23-29 TL arası olmaktadır. Aylık Faiz 2,08 olarak belirlenmiştir.