• YARIM ALTIN
  1.460,40
  % -2,49
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8187
  % -0,74
 • € EURO
  9,3602
  % -0,39
 • £ POUND
  10,4091
  % -1,19
 • ¥ YUAN
  1,1890
  % -0,71
 • РУБ RUBLE
  0,1027
  % -1,28
 • BITCOIN
  132866,255
  % -1,98
 • BIST 100
  1.328,73
  % -1,02

Ev Kadınlarına Devletten Destek Kredisi

Ev Kadınlarına Devletten Destek Kredisi

Devlet ev kadınlarının kendi işlerini kurabilmeleri için 15 Bin Tl ye kadar faizsiz ve uzun vadeli kredi imkanı sunuyor. Bir çok kadın bu yolla işyerini açıp hem hayalindeki mesleği yapmış oluyor hemde aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Bu kredi Kaymakamlıklardaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından öncelikle yoksul ailelere veriliyor.

TEK SORUN VAKIFTA PARA VAR MI?

Kaymakamlıklardaki Vakıflara 15 Bin Tl için başvuru yapan kişinin öncelikle gelirine ,bankalarda hesabının bulunup bulunmadığına ,üzerinde herhangi bir mal varlığı olup olmadığına bakılıyor. Kişinin geliri yok veya çok düşükse , üzerinde herhangi bir mal varlığı yoksa girişimci ev kadınına destek sağlanıyor.

Fakat kadınlara verilecek bu kredi de tek sorun başvurulan kredinin Dayanışma Vakfında bulunup bulunmaması. Eğer krediye başvurduğunuzda Sosyal Yardımlaşma Vakfında yeterli bütçe yoksa maalesef bu kredi size verilemiyor.

Kredi Kaç Senede Ödeniyor?

Girişimci Ev hanımına verilecek destek miktarı 15 Bin TL . Bu kredi maalesef Hibe Değil. Geri Ödemeli. Kredinin cazip tarafı ise Faizsiz olması ve geri ödemesinin 8 yıla kadar olabilmesi.

Krediye Nasıl Başvurulur?

Krediye başvurmak için öncelikle bir proje üretmeniz gerekiyor. Proje derken yapacağınız iş nedir? Ne kadar bütçeyle açılıyor? Kimlere satış yapacaksınız? ayda ne kadar kazanmayı planlıyorsunuz? gibi

Hazırladığınız Projeyi  İkametgah adresinize en yakın Kaymakamlıktaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları na götürüyorsunuz. Projeniz Vakıftaki Mütevelli Heyetine sunuluyor. Mütevelli Heyeti gerekli incelemeleri yaptıktan sonra projeniz kabul görürse  projenizi onaylıyor. Onaylanan proje vakfın Fon kuruluna gönderiliyor. Kurul onayı alındıktan sonra uygun görülen miktar kişiye teslim ediliyor.

Vakıf Çalışanları YOK Derse

Vakıf yetkililerinin ve çalışanlarının bir çoğu bu krediden habersiz . Hal böyle olunca siz kuruma gittiğinizde size böyle bir kredi yok diyeceklerdir. Fakat bu konuda  Aile Bakanlığının “alo144aile.gov.tr “  adresinde ki konuyla ilgili detaylı bilgilere bakabilirsiniz.