• YARIM ALTIN
  1.491,20
  % 0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8809
  % 0,11
 • € EURO
  9,4173
  % 0,22
 • £ POUND
  10,5592
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  1,1980
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,1042
  % 0,14
 • BITCOIN
  135764,471
  % -4,70
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28

Faizler ne zaman düşer?

Faizler ne zaman düşer?

Faizler ne zaman düşer?

Son yıllarda ülkemizde giderek artan faiz oranlarından sonra müşterilerin en çok merak ettiği konuların başında faizlerin ne zaman düşeceği sorusu geliyor.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum itibarıyla terör olaylarının arttığı , savaş durumlarının yaşandığı günümüzde faiz oranlarının son derece yüksek olmasının normal olduğunu sizler ile paylaşmak istiyorum.

Merkez Bankası başkanının geçtiğimiz günlerde değişmesinden sonra bu konuda olumlu sinyaller verilse de günümüzde henüz net bir değişimin söz konusu olmadığını sizlere açıklamak istiyoruz.Bir de bunun yanında artan kredi türlerinin eklediğimiz zaman milyonlarda müşterinin merakla beklediği haberin faizlerin ne zaman düşecek olması olduğunu sizler ile paylaşabilirsiz.

Konut kredisi , eğitim kredisi, ihtiyaç kredisi, 0 taşıt kredisi , ikinci el taşıt kredisi , bayram kredisi gibi daha birçok kredi türünün bulunduğu günümüzde müşterilerin yüksek olan faiz oranlarına rağmen kredi çektiklerini görüyoruz. Ancak çok zor durumda kalmayan müşterilerin faizlerin düşeceğine beklemeye başlamasından sonra bu haberin biraz zor geleceğini belirtmek istiyorum.

Seçimlerden önce son dere yüksek olan faiz oranlarının kurulan hükümet ve istikrardan sonra bile düşmediğini görüyoruz. Bunun nedeni ise Avrupa’nın ve Dünya ülkelerinin içinde bulunduğu ekonomik bunalım ortamından ne zaman çıkacağı yönünde olacaktır. Dünya ülkelerinde yaşanan bu ekonomik bunalımın yansımalarının devam ettiği günlerde bizlere yansıyan bu haberlerden sonra faizlerin uzun bir süre daha düşmeyeceğini sizler ile paylaşmak isteriz.

Son günlerde ülkemizde artan terör olaylarına nedeniyle artan saldırıların ülkemizde istikrarı bozmak adına yapılan saldırılar olması kredileri ve ekonomik gelişmelerin bu konuda yetersiz kalacağının en büyük göstergesi olarak dikkat çekiyor.

En merak edilen kredi türünün özellikle uzun vadeli çekilen konut kredisi türünde olacağını bekleyen müşterilerin şuan için % 1. 06 olan konut kredisi faiz oranlarının en yakın zamanda eski seviyelerine düşmesini bekliyorlar. % 0. 90’larda çekilen kredilerin bir anda bu seviyelere gelmesinden sonra bakalım tekrar kredi faiz oranları ne zaman düşecek